Naturalne woreczki zapachowe do wnętrz

 

Obecnie coraz częściej przykładamy wagę by to, naturalne zapachy wypełniały nasze wnętrza.

Wnętrze ze smakiem, to wnętrze z zapachem.

Zapachy towarzyszyły ludziom do najdawniejszych czasów. Zaspokajały różne upodobania co do ich wykorzystania.

Wybór zapachu pasującego do wnętrza jest tak samo ważny jak wybór mebli czy dzieł sztuki.

Bo to on, obok pięknie zaaranżowanej przestrzeni będzie decydował czy dane wnętrze będzie zapamiętane jako przytulne, komfortowe, zdrowe- po prostu wymarzone.

Zapachy wywołują emocje, ponieważ są przetwarzane w korze węchowej, w pobliżu miejsca w naszym mózgu, w którym gromadzone są emocje, wspomnienia i uczucia. Mówiąc wprost, zapachy wywołują reakcje emocjonalne. Według dr Dawn C.

Buse’a, psychologa klinicznego z Wydziału Neurologii w Montefiore Medical Center, „Kiedy po raz pierwszy doświadczamy szczególnego zapachu, kojarzymy go z

wydarzeniami, ludźmi i emocjami czasu”, tak więc, wchodząc do pachnącego pokoju zapamiętamy go dwoma zmysłami: wzroku i węchu, ale to ten drugi będzie silniejszy.

Wybierając zapach do wnętrz zastanówmy się, w jaki sposób wybrana nuta będzie komponować się z otoczeniem, meblami, tkaninami, dodatkami i czy dopełni atmosferę pomieszczenia.

Nie umieścimy też jednego zapachu w całym domu. Sypialnia, kuchnia rządzą się swoimi zapachami, ale salon gdzie przyjmujemy gości to nasza wizytówka, zadbajmy by pachniał wyjątkowo i tak jak pragniemy, by zapamiętali go inni, czyli twórzmy nasz kod zapachowy.

Mówiąc o wnętrzu domu, myślimy też o garderobie, szafach, komodach, szufladach – tam gdzie przechowujemy swoje ubrania i rzeczy.

Zapachy są jak wisienka na torcie domu mody, mawiał Luis Vuitton, o tym wiedziały najlepsze sklepy i salony mody.

Ten trik zapachowy stosują i obecnie markowe sklepy odzieżowe. Będąc w nich raz, wracamy tam bo kojarzymy ubrania z zapachem. Dlaczego, nie stworzyć tego w swojej własnej garderobie – osobisty zapach moich szaf, szafeczek. Ten sam, znajomy zapach swojej garderoby czyni ją wyjątkową, kochamy swoje ubrania. Udowodniono, że czujemy się w obecności zapachu szczęśliwsi, a nawet bezpieczniejsi.

Naturalne zapachy otulające przestrzeń pozwalają poczuć się komfortowo we własnym mieszkaniu. A przecież o to chodzi by, zwykłe cztery kąty zamieniły się w bezpieczną przystań.

zdjęcia: instagram: monika.mrs.sos