8 domowych sposobów na nieprzyjemne zapachy z łazienki

Zapachy z łazienki są powszechne w domach, ponieważ powietrze w łazience ulega stagnacji z powodu niewłaściwej wentylacji. Te zapachy często dostają akumulujący należność zły pachnący urny, pryszniców żele, mydlana szumowina, etc. Łazienkowy zapach jest jednym z najgorszych problemów, z jakimi boryka się osoba, ponieważ zmniejsza morale i sprawia, że miejsce jest nie do zniesienia.

Oto najlepsze 11 domowych środków na łazienkowe zapachy:

1. Cytryna

Cytryna jest jednym z najlepszych domowych środków na zapachy łazienkowe, ponieważ ma silny zapach i jest kwaśny w naturze. Aby zrobić cytrynę na zapachy łazienkowe, weź 1 łyżkę stołową soku z cytryny i dodaj jedną filiżankę wody. Wymieszać je dobrze i trzymać w lodówce przez 24 godziny.

2. Ocet jabłkowy (cydr)

Ocet jabłkowy cydr jest doskonałym rozwiązaniem dla zapachów łazienkowych, ponieważ jest kwaśny w naturze i może być stosowany do eliminacji wszelkiego rodzaju bakterii i zarazków. Wszystko, co musisz zrobić, to wlać łyżeczkę octu jabłkowego do miski z wodą i dobrze wymieszać. Następnie trzymaj miskę na słońcu przez 4 do 6 godzin.

3. Soda oczyszczona

Soda oczyszczona jest kolejnym dobrym rozwiązaniem dla zapachów łazienkowych, ponieważ ma łagodny aromat i jest zasadowy w naturze. Wystarczy wymieszać łyżkę stołową sody oczyszczonej z jedną filiżanką ciepłej wody. Pozwól jej usiąść na 30 minut. Następnie wypłucz miskę czystą wodą i upewnij się, że spłukujesz ją wodą.

4. Rozmaryn

Rozmaryn jest jednym z najlepszych środków domowych na zapachy łazienkowe, ponieważ jest to zioło, a jego zapach jest bardzo przyjemny. Aby zrobić rozmaryn na zapachy łazienkowe, musisz wziąć pół filiżanki świeżych liści rozmarynu i gotować je przez 5 minut. Następnie odcedzić płyn i trzymać go w lodówce przez 24 godziny.

5. Pomarańcza

Pomarańcza jest również potężnym rozwiązaniem dla zapachów łazienkowych, ponieważ jest kwaśny i pomaga w eliminacji bakterii. Możesz zrobić pomarańczowy dla zapachów łazienkowych, biorąc kilka plasterków pomarańczy i dodając jedną filiżankę wody. Umieść go w lodówce na 24 godziny.

6. Migdał

Migdały są również potężnym rozwiązaniem dla zapachów łazienkowych, ponieważ są bogate w witaminę E. Weź łyżeczkę oleju migdałowego i pocierać go na dłoniach i ramionach. Trzymaj go przez 10 do 15 minut, a następnie umyć miękkim ręcznikiem.

7. Goździk

Goździk jest również jednym z najlepszych środków domowych na zapachy łazienkowe, ponieważ ma słodki zapach i ma właściwości antyseptyczne. Aby zrobić goździk na zapachy łazienkowe, musisz wziąć ząbek czosnku i zmiażdżyć go. Dodaj łyżeczkę goździka i jedną filiżankę wody do patelni. Gotuj mieszaninę przez 5 minut.

8. Mięta pieprzowa

Mięta pieprzowa jest jednym z najbardziej skutecznych rozwiązań dla zapachów łazienkowych, ponieważ jest antyseptyczny w naturze. W tym celu można wziąć kij mięty pieprzowej i umieścić go w misce z wodą na 10 do 15 minut.