Jak zmniejszyć zużycie energii przez pralkę?

Dziś zamierzam podzielić się kilkoma przydatnymi wskazówkami, jak zmniejszyć zużycie energii przez pralkę. W moim poprzednim artykule podałem kilka podstawowych wskazówek, jak zmniejszyć zużycie energii przez pralkę. Teraz zamierzamy omówić kilka ważnych wskazówek dotyczących zmniejszenia zużycia energii przez pralkę.

Przede wszystkim pozwól mi powiedzieć, że Twoja pralka zużywa energię elektryczną z powodu silnika. Ten silnik będzie używany do obracania ubrań oraz do mieszania wody i detergentu. Tak więc, gdy masz mały ładunek, nie otrzymasz żadnych korzyści ze zmniejszonego zużycia energii.

Ale, jeśli masz duży ładunek, to można łatwo zaoszczędzić trochę pieniędzy i energii elektrycznej. Jest wiele rzeczy, które można zrobić, aby zmniejszyć zużycie energii przez pralkę.

1. Ustaw prawidłowo cykl prania

Pierwszą rzeczą, którą można zrobić, aby zmniejszyć zużycie energii przez pralkę jest ustawienie cyklu prania prawidłowo. Jeśli używasz pralki po raz pierwszy, to możesz ustawić temperaturę wody na 90 stopni Fahrenheita, a także możesz ustawić myjkę na wirowanie przy 3000 RPM.

Ale jeśli jesteś doświadczonym użytkownikiem to możesz ustawić temperaturę wody na 120 stopni Fahrenheita i prędkość wirowania na 5000 RPM.

2. Utrzymuj zbiornik wody w czystości

Aby zmniejszyć zużycie energii przez pralkę, należy utrzymywać zbiornik wody w czystości. Jeśli zbiornik wody nie jest czysty, wtedy będzie zużywał więcej energii elektrycznej.

3. Wyłączaj pralkę, gdy nie jest używana

Jeśli nie potrzebujesz prać ubrań, to wyłącz swoją pralkę. Ponieważ, silnik będzie nadal działać, dopóki nie zakończy prania.

4. Wybierz odpowiedni detergent

Twoja pralka będzie zużywać znacznie mniej energii, jeśli wybierzesz odpowiedni detergent. Właściwy detergent da pożądany efekt w minimalnym czasie.

5. Zainstaluj programowalny timer

Jeśli masz programowalny timer, to możesz ustawić czas na pranie. Po ustawieniu czasu, pralka będzie działać automatycznie.

6. Używaj mniejszego ładunku

Możesz również zmniejszyć zużycie energii poprzez zmniejszenie wielkości ładunku. Jeśli zamierzasz wyprać mały ładunek, wtedy możesz użyć małego ładunku prania, ale jeśli zamierzasz wyprać duży ładunek, wtedy musisz użyć dużego ładunku.

7. Kup pralkę ładowaną od przodu

Pralka ładowana od przodu zmniejszy Twoje zużycie energii, a także zaoszczędzi wodę. Będzie oszczędzać wodę, ponieważ będzie oszczędzać wodę, która idzie w dół przez bęben i do odpływu. Zaoszczędzi energię elektryczną, ponieważ zużyje mniej energii na obracanie bębna i mieszanie wody.

Wnioski:

Jeśli szukasz kilku skutecznych wskazówek, aby zmniejszyć zużycie energii przez pralkę, to musisz sprawdzić ten artykuł. Mam nadzieję, że spodobają ci się wskazówki i możesz je zastosować, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy.