Jak zrobić własne olejki eteryczne?

Pewnie zastanawiasz się jak zrobić własne olejki eteryczne, ale prawda jest taka, że proces robienia własnych olejków eterycznych jest bardzo łatwy i prosty. Nie ma potrzeby, aby iść do jakiegokolwiek sklepu, można łatwo zrobić własne olejki eteryczne w domu. Oto kilka wskazówek, jak zrobić własne olejki eteryczne.

Kup butelkę

Pierwszym i najważniejszym krokiem do zrobienia własnych olejków eterycznych jest zakup dobrej butelki. Możesz kupić szklaną lub plastikową butelkę. Możesz kupić ją online lub w każdym lokalnym sklepie.

Zacznij od świeżych ziół

Pierwszą rzeczą, którą musisz pamiętać, że musisz zacząć od świeżych ziół, a nie suszonych. Ponieważ suszone zioła stracą swoją potencję i nie zapewnią pożądanych efektów. Do przygotowania swoich olejków eterycznych możesz użyć świeżych liści cytryny i bazylii.

Suszenie ziół

Teraz musisz umieścić swoje zioła w słoiku. Trzymaj go z dala od światła słonecznego i kieruj powietrze przez 2 do 3 tygodni.

Dekantacja olejku

Po tym jak zioła wyschną, musisz zdekantować olejek. Możesz użyć do tego wacika lub kawałka materiału.

Przechowywanie olejków

Olejki należy przechowywać w ciemnym i suchym miejscu. Jeśli trzymasz je w wilgotnym i ciepłym miejscu, wtedy będziesz mógł uzyskać pleśń.

Użyj olejków eterycznych

Po wykonaniu olejków eterycznych, trzeba będzie użyć go do celu.

Wnioski:

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zrobić własne olejki eteryczne, to możesz odnieść się do wyżej wymienionych wskazówek. Nie ma potrzeby, aby iść do jakiegokolwiek sklepu w celu zakupu butelki. Możesz łatwo zrobić własne olejki eteryczne w domu.